Technik programista

Programista, developer, inżynier oprogramowania, specjalista ds. jakości oprogramowania – to tylko niektóre stanowiska, do których przygotowuje nauka w zawodzie technik programista. Z czym się kojarzy ten zawód? Na pewno z bardzo dobrymi zarobkami – na portalach takich jak LinkedIn czy Golden Line znajdziesz od groma ofert pracy dla osób znających C#, Java, PHP czy Pythona.

Zawód programisty jawi się jako wręcz idealny. Wysokie zarobki, perspektywa stabilności zatrudnienia i kariery w międzynarodowych firmach sprawiają, że coraz więcej osób rozważa rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Czy to jest praca dla każdego? Spośród cech predysponujących do zawodu programisty, na pierwszy plan wysuwa się kreatywność. Choć może niektórych to zaskakiwać, pisanie kodów nie polega na automatycznym stukaniu w klawiaturę, ale na tworzeniu misternej, przemyślanej konstrukcji, która, nie dość, że ma ładnie wyglądać, to jeszcze musi perfekcyjnie działać!

Inną pożądaną cechą charakteru dobrego developera jest umiejętność samodzielnej pracy, wytrwałość oraz umiejętność rozwiązywania problemów.

Jeśli wybierzesz kierunek technik programista w ramach zajęć zawodowych będziesz się kształcił w dwóch kwalifikacjach:

Na zajęciach zawodowych kładziemy nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności. Nauczysz się u nas między innymi:

  • tworzenia stron internetowych za pomocą języków HTML, CSS, JavaScript, PHP oraz bibliotek Bootstrap czy jQuery,
  • programowania aplikacji typu front-end za pomocą frameworka Angular
  • programowania aplikacji typu back-end za pomocą platformy .NET Core
  • projektowania i administrowania bazami danych, a w tym języka SQL,
  • języków C++, C#, Python, Java,
  • tworzenia aplikacji desktopowych w technologii WPF z wykorzystaniem języków XAML i C#,
  • tworzenia aplikacji mobilnych w technologii Xamarin,
  • poznasz dobre praktyki tworzenia kodu i jego testowania,
  • projektowania grafiki komputerowej.

Dodatkowo oferujemy w ramach zajęć pozalekcyjnych lub zdalnych naukę tworzenia gier komputerowych - m.in. rysowanie sprite'ów, animacja, programowanie w środowisku Unity.

Równolegle będziesz się przygotowywać do matury. Wybór zawodu na tym etapie edukacyjnym nie zamyka Twojej ścieżki zawodowej. Po zdaniu matury możesz kontynuować naukę na dowolnej uczelni – możesz studiować zarówno informatykę, jak i medycynę, prawo czy architekturę.

W pracy dewelopera znajomość języków obcych jest bardzo ważna, dlatego oferujemy Ci naukę języka angielskiego i niemieckiego w małych grupach międzyoddziałowych, do których uczniów przydzielamy na podstawie testu kompetencji. U nas na pewno będziesz rozwijał swoje kompetencje językowe, ponieważ będziesz się uczył w grupie o podobnym do Twojego poziomie umiejętności.