Programista, tester oprogramowania, developer, inżynier oprogramowania, specjalista ds. jakości oprogramowania – to tylko niektóre stanowiska, do których przygotowuje nauka w zawodzie technik programista. Z czym się kojarzy ten zawód? Na pewno z bardzo dobrymi zarobkami – na portalach takich jak LinkedIn czy Golden Line znajdziesz od groma ofert pracy dla osób znających C#, Java czy Pythona.
Zawód programisty jawi się jako wręcz idealny. Wysokie zarobki, perspektywa stabilności zatrudnienia i kariery w międzynarodowych firmach sprawiają, że coraz więcej osób rozważa rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Czy to jest praca dla każdego? Spośród cech predysponujących do zawodu programisty, na pierwszy plan wysuwa się kreatywność. Choć może niektórych to zaskakiwać, pisanie kodów nie polega na automatycznym stukaniu w klawiaturę, ale na tworzeniu misternej, przemyślanej konstrukcji, która, nie dość, że ma ładnie wyglądać, to jeszcze musi perfekcyjnie działać!
Inną pożądaną cechą charakteru dobrego developera jest umiejętność samodzielnej pracy, wytrwałość oraz umiejętność rozwiązywania problemów.
Jeśli wybierzesz kierunek technik programista w ramach zajęć zawodowych będziesz się kształcił w dwóch kwalifikacjach:
Na zajęciach zawodowych kładziemy nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności. Nauczysz się u nas między innymi:
Nowością w ramach kierunku technik programista jest specjalność game development, która pozwoli Ci wkroczyć w świat niezależnych twórców gier komputerowych. Będziesz mieć możliwość utworzenia i wydania własnej gry komputerowej. Poznasz technologie tworzenia gier oraz etapy jej powstawania. Będziesz mieć dostęp do autorskiego silnika pikselowych gier 2D JS❤AMUSE. Silnik został opracowany specjalnie na potrzeby zajęć i nie jest dostępny nigdzie w Internecie.
Równolegle będziesz się przygotowywać do matury. Wybór zawodu na tym etapie edukacyjnym nie zamyka Twojej ścieżki zawodowej. Po zdaniu matury możesz kontynuować naukę na dowolnej uczelni – możesz studiować zarówno informatykę, jak i medycynę, prawo czy architekturę.