Przekaż nam 1% podatku

Jedną z możliwości pozyskiwania środków dla takich instytucji, jak nasza szkoła, jest tak zwany 1%, czyli odpis 1% podatku na rzecz instytucji użyteczności publicznej. Szkoła nie może samemu uczestniczyć w tym działaniu, dlatego zmuszona jest do współpracy z którymś ze stowarzyszeń, posiadających prawo przyjmowania odpisu. W tym roku podpisaliśmy umowę z Fundacją Rosa , która w naszym imieniu zbiera z Urzędu Skarbowego odpis. Otrzymujemy pieniądze do dyspozycji i możemy za nie zakupić np. nowy sprzęt elektroniczny dla szkoły. Nie są to kwoty duże, ponieważ niewiele osób zapisuje na własnym rozliczeniu podatkowym (PIT) informację o przekazaniu.

W imię dobrze pojętego wspólnego interesu nas wszystkich, to jest społeczności "Kopernika" zwracamy się z apelem, abyście przekonali rodziców o konieczności dokonania odpisu.

Cała sprawa sprowadza się do dokonania wpisu w określonej rubryce formularza. Dokonując przekazania 1%, decydujemy o niewielkim fragmencie naszego podatku i jego zagospodarowaniu. Szkoła serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przekażą nam pieniądze. Proszę o przekazanie tej informacji rodzicom. Przekazanie podatku na szkołę nie kosztuje nic, a pozwoli szkole na zakup pomocy naukowych. Trzeba zaznaczyć kwadrat w pozycji 129

podatek