Bezpieczna Elektryczność 2015/2016

„Bezpieczna Elektryczność” Ruda Śląska 2015

X Międzyszkolny Konkurs Małolatów "Pstryczek Elektryczek" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Prezesa OZW Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Katowicach

Konkurs "Pstryczek Elektryczek" to podróż po niezwykłym świecie energii elektrycznej, która nie tylko uczy, ale również bawi. Przekonali się o tym uczestnicy dziesiątej edycji tego konkursu. Trzyosobowe drużyny z pięciu rudzkich szkół podstawowych: SP 4im. Józefa Lompy, SP7 im. Adama Mickiewicza, SP 8 im. Jana Kawalca, SP13 im. Alfreda Szklarskiego i SP16 im. Janusza Korczaka, rywalizowały o nagrody ufundowane przez Prezesa Oddziału Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Katowicach. Głośny doping i kolorowe wsparcie cheerleaderek towarzyszyły wszystkim zespołom. Każde wsparcie było potrzebne, chociaż panie wychowawczynie doskonale wiedziały, że ich podopieczni są perfekcyjnie przygotowani do konkursu. Drużyny zmagały się z różnymi zadaniami, m.in. musiały udowodnić, że słona woda, ołówek, czy łyżka z widelcem mogą zastąpić przewód elektryczny. Musiały znać odpowiedzi na bardzo trudne pytania, np. kto wymyślił pierwszą baterię elektryczną, co odkrył Thomas Edison, w jakim mieście zainstalowano pierwsze oświetlenie elektryczne, jaką wartość ma napięcie prądu zmiennego w domu itp.

Nad sprawdzeniem wiedzy Małolatów czuwało jury, w skład którego wchodzili członkowie Stowarzyszenia Elektryków Polskich OZW w Katowicach, Teresa Machoń i Artur Kozłowski, przedstawiciel Spółki Akcyjnej Tauron Wacław Januszkiewicz oraz Bogumiła Maj nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. W ogólnej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Alicja Siedlaczek, Bartosz Drobisz, Bartosz Świderski.

Dyplomy i podziękowania od OZW SEP, za wkład pracy i zaangażowanie w organizację i prowadzenie zajęć warsztatowych i konkursów w latach 2012 do 2015, otrzymali: Paweł Piotrowski, Karol Grymel, Damian Poprawa, Tomasz Czerwonka, Maciej Grams i Mariusz Wypler z klasy IV d. Na zdjęciu ze laureatami konkursu. Wszystkim serdecznie Gratulujemy! Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie laureatów i wszystkich uczestników konkursu.

Powrót