Bezpieczna Elektryczność 2010/2011

VI Międzyszkolny Konkurs Małolatów „Pstryczek Elektryczek”

19 kwietnia odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Małolatów "Pstryczek Elektryczek". W konkursie wzięły udział cztery drużyny - przedstawiciele klas trzecich szkół podstawowych, które odwiedziliśmy z warsztatami na temat bezpiecznej elektryczności. W tym roku w konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych nr 7, nr 8, nr 13 i nr 14

Nad sprawnym wykonaniem poszczególnych zadań czuwało jury, w skład którego wchodzili członkowie zarządu Stowarzyszenia Elektryków Polskich OZW w Katowicach, pan Stanisław Walczak i pan Jacek Rozewicz oraz wicedyrektor naszej szkoły, Krzysztof Tułaj. Zadania konkursowe przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych elektronicznych, Cecylia Wojtowicz i Aleksandra Tułaj wraz z uczniami klasy IV e, III e i Id. Krzyżówkę konkursową przygotował Grzegorz Rzychoń uczeń klasy IV e. Konkurs prowadzili uczniowie: Marcin Gawron i Maciej Podolski pod czujnym okiem pani Aleksandry Tułaj.

W zmaganiach konkursowych pomagali uczniowie: Jacek Sowiński, Kamil Jursza, Patryk Nowak, Mariusz Niemiec, Paweł Gasz, Tomasz Wojciech i Rafał Drewniak. W ogólnej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14 składzie: Filip Jonczewski, Marek Latoska, Łukasz Plich, (opiekun: Pani Anita Górzyńska). Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8: Julia Hudasz, Jakub Dudziński, Marcin Wandzliwicz (opiekun: Pani Gabriela Skrzyczek). Równorzędne trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 7: Karolina Szweda, Szymon Paszek, Kamil Pietrus (opiekunowie: Pani Alicja Polak i Pani Danuta Tułaj) i Szkoły Podstawowej nr 13: Zofia Graca, Jakub Nowak, Wiktor Salamon (opiekunowie: Pani Katarzyna Wiecierzyńska i Pani Gabriela Wojtasik). Nagrody ufundowane przez Prezesa SEP OZW, wręczyła pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Kaszuba. Wszystkim serdecznie Gratulujemy!

„Bezpieczna elektryczność” 2011r. w rudzkich szkołach podstawowych

Po raz kolejny ruszyła akcja „Bezpieczna elektryczność” w szkołach podstawowych nr 7, nr 8, nr 13 i nr 14. Już od sześciu lat staramy się dotrzeć do dzieci, z tak ważną tematyką, jak ochrona życia i zdrowia. Uczymy dzieci jak prawidłowo reagować na sytuacje zagrożenia porażeniem prądem elektrycznym. Pokazujemy, że elektryczność jest bezpieczna pod warunkiem, gdy prawidłowo korzysta się z urządzeń elektrycznych, gdyż prąd, który wydostanie się z uszkodzonych urządzeń, może nawet śmiertelnie porazić! Staramy się, aby dzieci zapamiętały, że absolutnie nie wolno manipulować przy wtyczkach, gniazdkach elektrycznych oraz wszelkich urządzeniach pod napięciem. Ostrzegamy, by w czasie zabawy na dworze nigdy nie zbliżały się do słupów wysokiego napięcia i do domków z transformatorami a w pobliżu słupów wysokiego napięcia i linii przesyłowych nie bawiły się piłką, nie wypuszczały latawców, samolotów i innych modeli oraz nie wchodziły za ogrodzenia oznaczone tabliczką ostrzegawczą. Uczymy jak się zachować i jak wezwać pomoc, jeśli zauważą uszkodzone przewody elektryczne. Uczniowie: Marcin Gawron, Grzegorz Rzychoń, Łukasz Wajgel z kl. IVe, Kamil Jursza, Patryk Nowak, Jacek Sowiński z kl. IIIe, Mateusz Podolski, Paweł Gasz z kl. Id, bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem poprowadzili te zajęcia. Pomagali im również Piotr Hoszek, Kamil Kupka i Kacper Kostecki z kl. Id.

Powrót