MARZEC Z MATEMATYKĄ

Matematyczny marzec w Koperniku za nami, czas więc na krótkie podsumowanie.

14 marca w ramach obchodów Święta Liczby PI przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli w Quizie matematycznym. Uczniowie dzielnie zmagali się z łamigłówkami matematycznymi. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z klasy I C, a tuż za nią reprezentacje klas: I A, I B i I D.

Grupa młodzieży pod opieką pana Krzysztofa Dawida odwiedziła Uniwersytet Śląski w Katowicach. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładach i pokazach, które corocznie organizowane są przez pracowników i studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych drużyna z klasy III C w składzie: Klaudia Muskietorz, Bartosz Sarnecki oraz Wojciech Koperski godnie reprezentowała naszą szkołę podczas II Turnieju Logicznego Myślenia „Łamigłówki Mądrej Główki” docierając do rundy finałowej.

W czwartek 21 marca reprezentanci szkoły zmagali się z zadaniami konkursu KANGUR.

Dla wszystkich uczniów została przygotowana również zagadka matematyczna, którą opublikowano na zastępstwach. Najlepiej z liczbami pierwszymi, kwadratowymi i trójkątnymi poradził sobie uczeń klasy II D – Maks Wachowski.

Podczas marcowej lekcji wychowawczej uczniowie klasy I C drużynowo zmagali się z zagadkami logicznymi.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.