CHRISTKINDLMARKT W WIEDNIU

W dniach 20.- 21.12.2023 r. dosyć liczna grupa naszej młodzieży wybrała się pod opieką p. Piotra Wollka, p. Kariny Jarczyk, p. Magdaleny Kowalcze p. Krzysztofa Dawida oraz Sławomira Węgla na 2-dniową wycieczkę zagraniczną do przepięknej europejskiej metropolii , stolicy dawnego habsburgskiego cesarstwa austro-węgierskiego – Wiednia.

Głównym celem wycieczki było uczestnictwo w słynnym jarmarku świątecznym, tzw. Weihnachtsmarkt, który stał się niejako tradycją oraz symbolem okresu adwentowo – bożonarodzeniowego na obszarze kultury niemieckiej. W południowych Niemczech oraz w Austrii, a więc również we Wiedniu noszą te jarmarki charakterystyczną nazwę CHRISTKINDLMARKT. Uczestnicząc w nim można było poczuć ducha zbliżających się Świąt kupując ozdoby świąteczne, kosztując smakowitych wypieków, potraw z grilla, czy też rozgrzać się kubkiem gorącego aromatycznego grzańca, oczywiście bezalkoholowego.

Będąc na miejscu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc będących niejako wizytówką Wiednia. Były to m.in. Belweder, Opera Wiedeńska , Kościół św. Karola Boromeusza, Katedrę św. Szczepana, no i oczywiście rezydencję Habsburgów - pałac Hofburg, oraz letnią rezydencję cesarską – Pałac Schoenbrunn. Nacieszyliśmy oczy idąc pięknie udekorowanymi ulicami Graben i Kohlmarkt.

W drodze powrotnej nie mogliśmy oczywiście nie skorzystać z odrobiny relaksu, zatrzymując się w największym parku wodnym w Czechach – Moravia. Nie ma nic piękniejszego, kiedy w środku zimy można się zrelaksować w basenach termalnych oraz innych atrakcjach wodnych zlokalizowanych na terenie obiektu.

Wróciliśmy stamtąd bardzo zadowoleni i bardzo skorzy do Powtórki.

Pewnie wybierzemy w przyszłym roku równie atrakcyjną destynację!!!

Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych!