Najlepszy sportowiec klas IV

„O sporcie, tyś jest Postęp! By móc ci służyć, człowiek musi stale rozwijać ciało i rozwijać duch”

Pierre de Coubertin

Sport to nie tylko aktywność  fizyczna.

Cechy, dzięki którym możemy stać się super sportowcem.

Po raz kolejny nagradzamy uczniów klas czwartych za osiągnięcia sportowe i wyłaniamy, naszym zdaniem, jako komisja Wychowania Fizycznego, najlepszego sportowca.

W tym roczniku uznaliśmy , że dwójka uczniów wyróżniała się w naszych oczach jako najlepsi sportowcy – Filip Ptak z klasy IV A i Mateusz Opaszowski z klasy IV C.

Oprócz ich niewątpliwej sprawności fizycznej wyróżniają się z jednej strony skromnością, ale z drugiej strony w sytuacji rywalizacji ogromną walecznością, zaangażowaniem, życzliwością dla kolegów z drużyny z jednoczesnym pozytywnym wpływem jako lider tej drużyny.

Filip Ptak dzięki ogromnemu talentowi w pływaniu reprezentował naszą szkołę z doskonałym rezultatem. Reprezentacja szkoły w pływaniu w zdobyła Mistrzostwo Miasta w kategorii drużynowej. On był jej liderem.

Mateusz Opaszowski wielokrotnie był w składzie sztafety biegowej, jak w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Największym jednak osiągnięciem było wywalczenie w szachach Mistrzostwa Miasta, potem Mistrzostwa Rejonu w kategorii drużyny. Także był jej niewątpliwym liderem.

Obaj chłopcy (choć już chyba mężczyźni) wyróżnieni są także jako bardzo dobrzy uczniowie. W obu przypadkach ich osiągnięcia sportowe idą w parze z wysokim poziomem w nauce.

I obaj są niewątpliwie dobrym materiałem do naśladowania. Sport to ambicja, zaangażowanie, konsekwencja w postępowaniu, radzenie sobie w sytuacjach stresujących. Obaj uczniowie te cechy posiadają i myślę, że pomogą im osiągać kolejne cele życiowe już poza murami naszej szkoły.

Za Wasze zaangażowanie w sport szkolny i Waszą nienaganną postawę bardzo dziękujemy.