15 marca rozpoczyna się TYDZIEŃ MÓZGU 2021

Z okazji obchodów Tygodnia Mózgu, święta dociekliwych poznawczo, zapraszamy na cykl spotkań z mózgiem w tle!

Rok temu pierwsza fala pandemii COVID-19 uniemożliwiła realizację wydarzeń przygotowanych w ramach Tygodnia Mózgu. W tym roku popularyzowanie wiedzy o mózgu na całym świecie przenosi się do Internetu, również w naszym kraju.

Ostatnia dekada XX wieku została okrzyknięta dekadą mózgu. W celu uczczenia jednego z najbardziej enigmatycznych narządów ludzkiego ciała zdecydowano, że jeden z tygodni marcowych będzie czasem szczególnej refleksji nad wiedzą, jaką już zdobyliśmy na temat jego funkcjonowania. Tydzień Mózgu jest światowym świętem neuronauki – nauki leżącej na pograniczu wiedzy biologicznej, medycznej, biofizycznej, psychologicznej oraz informatycznej. Od 1998 r. Tydzień Mózgu obchodzony jest również w Polsce, zwłaszcza w dużych ośrodkach akademickich, np. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Toruniu.

Wiosną budzimy się do życia. Stajemy się bardziej receptywni, także poznawczo. By nie widzieć w pandemii elementu hamującego inicjatywy naukowe. Dlatego łącząc wiosnę, ciekawość poznawczą, psychologię i mózg można skorzystać z wygodnej formy spotkania się on-line, ze spotkań z zaproszonymi ekspertami prowadzonych w przestrzeni Internetu. Będzie można posłuchać o miłości, relacjach, nawykach, o odradzaniu się. Będzie można zobaczyć bogactwo perspektyw, dotknąć trudnych pytań szukając na nie odpowiedzi.

Zapraszam do udziału w rozmowach z zaproszonymi, wyjątkowymi gośćmi, na żywo, w formule online.

Przeczytaj cały artykuł (kliknij)