Osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Lekkiej Atletyce

W dniu 13.06.2014 r. na stadionie MOSiR w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół.Budowlanych w Lekkiej Atletyce, w których uczestniczyli uczniowie „Kopernika”. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Biernacki z kl. II A zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal w biegu na 100 m. Dobry występ zanotował Bartek Palichleb z kl. I B, któremu w biegu na 400 m zabrakło 0,4 s do brązowego medalu. Pozostali nasi reprezentanci wystąpili na miarę swoich możliwości, co w klasyfikacji drużynowej dało nam 6 miejsce. Należy również zauważyć udany debiut naszych fotoreporterek Ani i Natalii z kl. I A, które uwieczniły zmagania naszych lekkoatletów. Szczegółowe wyniki tych zawodów przedstawimy po otrzymaniu od organizatorów oficjalnego komunikatu.

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnch w Siatkówce Plażowej

W dniach 27-28 maja pomimo dość zmiennej aury udało się rozegrać zawody miejskie w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła była organizatorem tych zawodów, które odbyły się na boiskach na basenie w Nowym Bytomiu. W kategorii chłopców startowało 9 szkół. Naszą reprezentwły dwie pary - Grzegorz Możdżonek i Damian Poprawa z klasy III D oraz Marcin Wolf i Grzegorz Gałeczka z II D. Nasza szkoła zajęła drużynowo 8 miejsce.

W kategorii dziewcząt reprezentowała nas tylko jedna para Patycja Krawczyk z II C i Patrycja Cieplak z III A, drużynowo zajmując 8 miejsce. Zawody sędziowali absolwenci naszej szkoły Mateusz Szyszka i Piotr Jojko, zaś nad sprawnym przebiegiem czuwała Bożena Loda- Fila.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci ZSO nr 1 zajmując pierwsze i drugie miejsc. Zaś w Kategorii dziewcząt wygrały reprezentanki ZSP 2, które pokonały też zawodniczki z Zabrza w zawodach rejonowych i bedą reprezentowały nasze miasto w zawodach wojewódzkich.

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Siatkówce Plażowej

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły pojechali na zawody w siatkówce plażowej do Torunia. Chłopcy ostatecznie uplasowała się drużynowo na 9 miejscu. Naszą szkołę reprezentowali Kamil Ostrowski i Damian Poprawa oraz Grzegorz Możdżonek i Daniel Matyszek. Najlepsza okazała się reprezentacja z Kielc (oba pierwsze miejsca indywidualnie), drużynowo wyprzedzając Wieluń. Pomimo nie najlepszej pogody mogliśmy także zobaczyć urokliwy Toruń. Skorzystaliśmy tym bardziej, że jest to miasto naszego patrona Mikołaja Kopernika.
Bożena Loda-Fila

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu

W tym roku nasza szkoła była organizatorem zawodów pływackich dla rudzkich szkół ponadgimnazalnych. W zawodach wzięło udział 68 chłopców i i 40 dziewcząt, w tym naszą szkołę reprezentowało 25 chłopców i 1 dziewczyna. Zawody były podzielone na 2 etapy: eliminacje i finały.

W finale, który odbył się na pływalni w Kochłowicach nasi reprezentanci zajęli następujące lokaty:
1 miejsce w stylu dowolny Bartek Jagła klasa II A ( czas 27,16)
3 miejsce w stylu dowolnym Dariusz Damski klasa I C
2 miejsce w stylu klasycznym Dawid Błaszczuk z klasy III D
5 miejsce w stylu klasycznym Szymon Jarzombek z klasy II D
2 miejsce w stylu grzbietowym Przemysław Ganita z klasy II C
5 miejsce w stylu grzbietowym Damian Młynarczyk z klasy III C
3 miejsce w delfinie Mateusz Płonka z klasy I B
Obie sztafety zmienna i dowolna zajęły I miejsca.
Sztafeta dowolna w składzie: Kamil Tomczok, Dariusz Damski, Kamil Gawlista, Bartek Jagła
Sztafeta zmienna w składzie: Przemysław Ganita, Dawid Błaszczuk, Jakub Groń, Mateusz Płonka.
W klasyfikacji ogólnej chłopcy zajęli I miejsce, deklasując pozostałe szkoły.
Naszą szkołę reprezentowała też jedna dziewczyna – Klaudia Kowol z klasy I D, która zajęła w stylu grzbietowym 5 miejsce.
Opiekunem naszej reprezentacji był Sławomir Węgiel, zaś za organizację odpowiedzialni byli Bożena Loda-Fila i Piotr Bogusz. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom zaangażowanym w organizację. Szczególnie Izabeli Pielce, Wirginii Woźnicy, Arkowi Skórniewskiemu, Danielowi Koralewskiemu, Krzysztofowi Kubicy, Ani Ozderce, Natalii Wiech.

Konkurs wiedzy o BHP

Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych w roku szkolnym 2013/2014

Etap międzyszkolny odbył się zgodnie z planem w dniu 9 kwietnia 2014 r. w Auli Bytomskiego Ośrodka Edukacji. Wzięło w nim udział 16 dwuosobowych drużyn z ośmiu szkół z terenu woj. śląskiego:
1. Państwowe szkoły Budownictwa - Zespół Szkół w Bytomiu,
2. Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach,
3. Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach,
4. Zespół Szkół Budowlanych im. K. K. Baczyńskiego w Chorzowie,
5. Zespół Szkół nr 2 w Będzinie,
6. Zespół Szkół nr 5 w Tychach,
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika,
8. Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu.
Łącznie mieliśmy, zatem przyjemność gościć 32 uczestników wraz z opiekunami. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika reprezentowali:
1. Natalia Wiech kl. 1A
2. Damian Kulig kl. 1A
3. Jakub Groń kl. 2A
4. Bartłomiej Jagła kl. 2A
Uczniowie reprezentujący Naszą Szkołę zajęli drużynowo miejsce 4 i 5.
Opiekun mgr Grzegorz Kudzia

I Rudzkie Dyktando z Języka Niemieckiego

28 marca 2014 troje uczniów naszej szkoły, a mianowicie Dawid Pytel z klasy IC, Mateusz Kowalewski z klasy ID oraz Tomasz Zabiński z IIIA uczestniczyli w finale Rudzkiego Dyktanda z Języka Niemieckiego, który był organizowany przez ZSP nr 5.

Jest nam bardzo miło poinformować, że Tomasz Zabiński pokonał uczniów i uczennice z ZSO nr 2 oraz ZSP nr 5 zajmując I miejsce w tym dyktandzie:) Ciekawostką jest to, że dla nauczycieli przewidziano także osobne dyktando – i tutaj także mały powód do dumy – pani M. Ostrzecha stanęła na wysokości zdania i napisała owe dyktando bezbłędnie;)

Dzień z Ytongiem

W dniu 5 marca 2014 roku w naszej Szkole będzie zorganizowany dzień z firmą XELLA POLSKA producentem Ytonga w związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów szkoły w szczególności budowlańców do czynnego udziału w :
1. Godzina 9.00 – Świetlica.
Zabudowie ściankami działowymi z bloczków betonowych pomieszczenia świetlicy jako obserwatorów oraz uczestników wykładu na temat marki Ytong. Ściankę będą stawiali uczniowie klas zawodowych. Uczestnicy szkolenia stawiania ścianek otrzymają imienne certyfikaty.
2. Godzina 10.00 - Sala 21
Konkursie wiedzy na temat produktów technologii Ytong wraz z wykładem – zapisy u Tomka Siekiery
Ilość uczestników – 30 uczniów
Liczy się kolejność zgłoszeń.
W konkursie przewidziane cenne nagrody m. in. polary, kurtki przeciwdeszczowe, kubki, pendrive miarki, liniały, kubki termiczne, koszulki, skalówki.

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych - piłka halowa

W dniach 03-04.02.2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90) oraz w hali sportowej MOSiR (ul. Krakowska 72). Odbyły się Mistrzostwa Polski Szkól Budowlanych w piłce nożnej halowej, IX Memoriał im. H. Sękowskiego (długoletniego nauczyciela w-f w tej szkole). Organizatorem byli dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach, Towarzystwo Kultury Fizycznej „Budowlani, MOSiR w Kielcach. Patronat nad tą coroczną imprezą objął Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce (na 12 drużyn), najlepszym bramkarzem został uczeń klasy 4D - Daniel Mężyk.

Czytaj więcej

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

9 grudnia 2013 najlepszy uczeń naszej szkoły, Jakub Górecki z klasy 3A, odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Uroczystość wręczenia stypendiów zorganizowana została tym razem w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Jakub jest jednym z 9 stypendystów z Rudy Śląskiej. W ubiegłym roku szkolnym jego średnia ocen wyniosła 5,2. Oprócz wspaniałych wyników w nauce, Jakub odznacza się wszechstronnością zainteresowań oraz wysoką kulturą osobistą. Gratulujemy nagrody oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Wyniki konkursu informatycznego Bóbr

Paweł Palonka - 76,25
Damian Wolny - 74,50
Michał Podlaski - 69,50
Krzysztof Boronowski - 67,75
Mateusz Michalski - 65,25
Mateusz Rother - 50,00
Sven Piórkowski - 49,50
Denis Janik - 41,25
Marcin Sładkowski - 35,00
Gratulujemy!

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych

26.10.2013 w Szachach Drużynowo:
Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Rudzie Śląskiej
Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku
Zespół Szkół Samochodowo Budowlanych w Częstochowie

Indywidualnie:
Aleksander Olszewski- Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu
Rafał Miętkiewicz- Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu
Mateusz Rother- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Rudzie Śląskiej

w Tenisie Stołowym
Klasyfikacja końcowa:
Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu
Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku
Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie
ZSP nr 6 im. M. Kopernika w Rudzie Śląskiej.
Reprezentacja naszej szkoły grała w składzie:
Wojciech Mikołajewski ID
Figura Sebastian II D
Weihrauch Artur II D

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tensie Stołowym

Reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Tensie Stołowym. Wywalczyli oni II miejsce ustępując 1 punktem reprezentacji ZSO nr 1. Indywidulanie Seweryn Gaca zajął miejsce II, a Karol Sroka miejsce III. Skład reprezenytacji szkoły Seweryn Gaca 2a, Karol Sroka III A, Adam Kowalski II C. II miejsce uprawnia do reprezentowania naszego miasta na zawodach szczebla rejonowego, które rozegrane zostaną w Zabrzu.

II grupa na stażu w Niemczech

W piątek, 4 października kolejna grupa uczniów rozpoczęła swoją przygodę z zagranicznymi praktykami. Zapraszamy do śledzenia relacji z ich pobytu w Niemczech w zakładce Staże zagraniczne http://leonardo.cba.pl/

Czy byłbyś dobrym inżynierem?

W piątek 20 września 2013 drużyna klasy III D w składzie Łukasz Joniec, Michał Podlaski, Mariusz Skiba reprezentowała naszą szkołę w konkursie "Czy byłbyś dobrym inżynierem?" zorganizowanym przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Drużyna dzielnie walczyła, zmagając się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi z zakresu m.in. matematyki, fizyki, chemii, mechaniki. Niestety ostatecznie nasi reprezentanci nie znaleźli się w pierwszej trójce zwycięzców, ale zostali wyróżnieni i otrzymali zestaw gadżetów :)

Powrót