Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

KOPERNIK w Iławie

Siatkarze z ZSP nr 6 im. Kopernika w Rudzie Śląskiej w dn. 15-16 marca gościli na zawodach Szkół Budowlanych w Iławie. Reprezentacja szkoły zajęła dobre 5 miejsce na 12 zespołów z Polski. W fazie grupowej zawodnicy z naszej szkoły pokonali zespół z Nadroża (2:1), ulegli zaś reprezentacji Wielunia (0:2), która zajęła ostatecznie II miejsce.

W fazie gier o miejsca nasi siatkarze pokonali zawodników z Inowrocławia (2:0) i gospodarzy też 2:0. Poziom zawodów był wysoki i 5 miejsce cieszy. Reprezentacja grała w składzie: Mateusz Szyszka – kapitan, Piotr Jojko, Paweł Gnych, Kamil Ostrowski, Wojciech Molenda, Grzegorz Możdżonek, Daniel Matyszek, Marcin Michalik i Dawid Synowski. Opiekę nad zespołem sprawowali Bożena Loda- Fila i Piotr Bogusz.

Najlepszy” Kopernik”

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW. W ostatnim tygodniu przed feriami nasza szkoła organizowała zawody miejskie w siatkówce chłopców. We wtorek 5 lutego gościliśmy w naszej szkole reprezentacje ZSP nr 4 i ZSO nr 4, które rozegrały wspólnie z reprezentacją naszej szkoły mecze grupowe. Nasza szkoła pokonała ZSP nr 4 2: 0 (25:11,25:15) oraz ZSO nr 4 też 2:0 (25:12, 25:12), dostając się w ten sposób do finału.

W ostatnim tygodniu przed feriami nasza szkoła organizowała zawody miejskie w siatkówce chłopców. We wtorek 5 lutego gościliśmy w naszej szkole reprezentacje ZSP nr 4 i ZSO nr 4, które rozegrały wspólnie z reprezentacją naszej szkoły mecze grupowe. Nasza szkoła pokonała ZSP nr 4 2: 0 (25:11,25:15) oraz ZSO nr 4 też 2:0 (25:12, 25:12), dostając się w ten sposób do finału.

Finał odbył się na hali Pogoni w Nowym Bytomiu. Tam spotkały się reprezentacje ZSO nr 3, ZSO nr 1 oraz reprezentacja naszej szkoły. Skład szkól ten sam, co w zeszłym roku i znów najlepszy okazał się „Kopernik”. Tym razem ZSO nr 1 zajęło 2 miejsce, a ZSO nr 3 3 miejsce. W fazie finałowej mecze były już bardzo zacięte. Nasza szkoła po dramatycznej końcówce pokonała ZSO nr 1 2:1 (25:15, 28:30, 16:14). Mecz z ZSO nr 3 był spokojniejszy, jeśli chodzi o przebieg meczu i nasza szkoła pokonała 2:0 (25:21, 25:15) reprezentacje z kochłowickiego liceum.

Skład reprezentacji naszej szkoły: Kapitan Wojciech Molenda III b, Ostrowski Kamil, Dawid Synowski, Mateusz Podolski wszyscy III D, Mazur Marcin III C, Możdżonek Grzegorz II D, Matyszek Daniel 2a, Karol Sroka , Górecki Jakub obaj II A i Seweryn Gaca 1a. Chłopcy zagrają zawody rejonowe z Zabrzem, których organizatorem też jest Bożena Loda-Fila, sędziami zaś uczniowie naszej szkoły Mateusz Szyszka, Piotr Jojko, Łukasz Niemiec i Paweł Gnych, wszyscy z IV C.

Buduj z pasją

28 stycznia 2013 roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w 2-giej edycji konkursu: Buduj z pasją.Były to zawody regionalne obejmujące województwa: ślaskie, opolskie i małopolskie. 2-osobowa drużyna Kopernika zajęła III miejsce.

Drużynę stanowili uczniowie klasy IVa technikum budowlanego: Tomasz Tabacki i Dariusz Paszek. Opiekunem był mgr inż. Jarosław Kubica. Wymienieni uczniowie już wcześniej reprezentowali Kopernika w konkursach. Między innymi zajeli w ubiegłym roku III miejsce w finale ogólnopolskim konkursu Buduj z pasją.

Anioły wolontariatu

7 grudnia w Urzędzie Miasta Ruda Śląska odbyła się uroczystość wręczania Aniołów Wolontariatu. Uczniowie naszej szkoły zostali szczególnie wyróżnieni, bo tytuły Aniołów Wolontariatu otrzymały aż cztery osoby: Asia Danisz, Kasia Honcek, Damian Skrzypiec oraz Fabian Kołodziejczyk. Wszystkich, nauczycieli, uczniów i rodziców naszej szkoły zapraszamy do przeczytania artykułu o szkolnym bohaterze pt. "Fabian Kołodziejczyk- to znaczy wolontariusz".

Mistrzostwa Szkół Budowlanych 10.11.2012

W Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych w Szachach, poza reprezentacją z Naszej szkoły w składzie: Marcin Łyżwa, Dawid Macioszek, Krzysztof Woliński, brał udział Zespół Szkół nr 4 z Nadroża, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących z Biłgoraja oraz Zespół Szkół nr 1 z Pabianic. Każda z w/w szkół wystawiła 3-osobową reprezentację do turnieju. Zaciętą rywalizacje sędziował Pan Maciej Janiszewski i ponadto czuwał nad prawidłowym przebiegiem gry. Cały turniej trwał 6 rund, po których wyłoniono zwycięzców. Drużynowo druzgocącą przewagą zwyciężyli uczniowie z ZSBiO z Biłgoraja przed ZS nr 4 z Nadroża. Na kolejnym miejscu znalazł się Zespół Szkół nr 1 z Pabianic przed ZSP nr 6 z Rudy Śląskiej. Podium w posumowaniu indywidualnym należało w całości do ZSBiO z Biłgoraja.
Krzysztof Dawid

WYNIKI KOŃCOWE – TENIS STOŁOWY
Drużynowe
1. ZSB i P Grudziądz
2. ZS nr 1 Pabianice
3. ZSP nr 6 Ruda Śląska
4. ZSB i O Biłgoraj
5. ZSB – C Gliwice
6. ZSB Poznań
Indywidualne
1. Piotr Muzal ZSB i P Grudziądz
2. Damian Skibior ZS nr 1 Pabianice
3. Karol Sroka ZSP nr 6 Ruda Śląska
Skład ZSP nr Ruda Śląska na Mistrzostwa Szkół Budowlanych w tenisie stołowym
Tomasz Tabacki IV A
Karol Sroka II A
Seweryn Gaca 1a

Dużym sukcesem Kopernika zakończyły się Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w pływaniu. W klasyfikacji drużynowej nasi pływacy zajęli pierwsze miejsce pokonując reprezentacje ZSB Poznań, ZST i O Sandomierz i ZS nr 1 Pabianice. A oto wyniki indywidualne naszych reprezentantów:
Styl motylkowy 50 m: 3 miejsce Mateusz Szyszka, 4 miejsce Igor Bierkat
Styl grzbietowy 50 m: 2 miejsce Przemysław Ganita, 3 miejsce Damian Młynarczyk
Styl klasyczny 50 m: 1 miejsce Adam Labisz, 2 miejsce Dawid Błaszczuk
Styl dowolny 50 m: 1 miejsce Bartłomiej Jagła, 2 miejsce Rafał Gruczka
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym 1 miejsce (Bartłomiej Jagła, Igor Bierka, Adam Labisz, Damian Młynarczyk)
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym 1 miejsce (Mateusz Szyszka, Bartłomiej Jagła, Przemysław Ganita, Dawid Błaszczuk)
Bożena Loda - Fila

Europejczyk w Metropolii Silesia

Nasze uczennice Sylwia Dymek i Mariola Mazurek z klasy III G zostały laureatkami konkursu "Europejczyk w Metropolii Silesia", zorganizowanego przez Górnośląski Związek Metropolitalny. W nagrodę w listopadzie pojadą na tygodniową wycieczkę edukacyjną do Brukseli. Gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy osobom, które pomogły przy przygotowaniu pracy konkursowej.

Powrót