PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK

W dniu 14.11.2019r. nasza szkoła była organizatorem pielgrzymki do Światowego Centrum Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Wyjazd ten był kierowany przede wszystkim do maturzystów naszej szkoły (wzięło w nim udział 28 abiturientów) oraz 13 uczniów klas młodszych. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. sprawowana w Bazylice Bożego Miłosierdzia w intencji pielgrzymów, w czasie której modliliśmy się o światło Ducha św. na czas egzaminów maturalnych oraz o pomoc w nauce. Poza tym, zwiedziliśmy tzw. „Stare Łagiewniki” z kaplicą cudownego obrazu „Jezu ufam Tobie”, gdzie była możliwość uczczenia relikwii św. siostry Faustyny przez ucałowanie, zwiedzanie pokoju s. Faustyny, zwiedzanie „górnego” i „dolnego” kościoła Bazyliki Łagiewnickiej. Potem udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, poznając różne kaplice znajdujące się w tamtejszym kościele, a także podziwialiśmy piękne mozaiki wykonane w „górnym kościele” przez światowej sławy firmę. Na koniec obejrzeliśmy wystawę pt.: „Kim jest człowiek z całunu?”. Uduchowieni i z radością na twarzy wróciliśmy tego samego dnia do Rudy Śl. Opiekę sprawowali: p. Agnieszka Sokołowska, p. Katarzyna Marcisz, oraz ks. Bogdan Michaliski i ks. Michał Niewrzoł – jako przewodnicy duchowi.