Maturzyści już w Polsce

Pierwsza grupa uczestników projektu „Nowe perspektywy – zdobywamy praktyczne doświadczenie w Niemczech” zakończyła swój dwutygodniowy staż w Lipsku. Tym razem w mobilności wzięli udział maturzyści – 20 informatyków, 3 elektroników i 3 budowlańców. Od 14 do 25 października nasi informatycy zgłębiali tajniki technologii SMARTHOME w firmie Projekt Korrekt, elektronicy wykonywali prace z zakresu montażu urządzeń elektronicznych w warsztatach technicznych, a budowlańcy wykonywali prace budowlane na terenie ośrodka Vitalis.

W ramach programu kulturalno-rozrywkowego uczestnicy zwiedzili lipskie zoo, wybrali się na kręgle, zorganizowali grilla. Wieczorami w klubie mieli okazję pograć w bilard lub na X-Boxie. Odbyły się też 2 wycieczki przewodnikiem – jednodniowa do Lipska oraz weekendowa do Berlina.

Podczas spotkania podsumowującego pobyt w Niemczech, uczestnicy otrzymali pakiet dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje i umiejętności, które z pewnością już wkrótce przydadzą im się podczas ubiegania się o pracę.