Dzień Sportu i Zdrowego Stylu Życia

Dzień Sportu i Zdrowego Stylu Życia to przede wszystkim święto ruchu. "Ruch jest przyczyną wszelkiego życia" Leonardo da Vinci

Na ten ważny dzień dla naszej szkolnej społeczności zaplanowaliśmy wiele konkurencji sportowych - indywidualnych i drużynowych.

Ilość klas która zgłosiła się do turnieju piłki nożnej była tak duża, że odbyły się mecze grupowe jeszcze przed Dniem Sportu. Aktywni byli zarówno uczniowie z klas starszych, którzy są już przyzwyczajeni do piłkarskich rozgrywek w szkole, jak i pierwszoroczniacy.

Do turnieju koszykówki zgłosiły się klasy III C, III A, IV A, IV C, II D, II B oraz 1 AP, 1 BP, 1 CP, 1DP, 1 DG, 1 AG. Wszystkie mecze zostały rozegrane w środę przy niezawodnym sędziowaniu mgr Sławomira Węgla. Pan Sławek wypatrzył też talenty wśród klas pierwszych, którzy być może będą reprezentować naszą szkołę na turnieju miejskim.

Do turnieju siatkówki także zgłosiło się dużo klas. Mecze były rozgrywane w środę. Tutaj pragnę podkreślić, że gdyby nie pomoc 3 osób zawody byłoby ciężko rozegrać. Szczególne podziękowania dla Marcela Śmideckiego z klasy IV D, mgr Piotra Fili - nauczyciela matematyki, Grzegorza Skiby z klasy II C.

Najlepsza okazała się klasa IV A, która po zaciętych meczach pokonała wszystkich swoich rywali. Klasy pierwsze rywalizowały między sobą. Niestety nie wszystkie klasy, które zgłosiły się do turnieju, przystąpiły do niego.

Zaplanowane były też konkurencje indywidualne - konkurencje lekkoatletyczne i badminton. Wśród sprinterów najlepszy okazał się Dawid Ogierman z klasy II B oraz Karol Chrobok z klasy IV A. Do konkursu pchnięcia kulą zgłaszali się wciąż nowi zawodnicy, którzy chcieli zmierzyć się siłowo z innymi. Konkurencja cieszyła się dużym powodzeniem. Mieliśmy też w konkursie jedną dziewczynę z klasy 1CG Martynę Krawczak. Poza konkursem wystartowali Piotr Fila i Grzegorz Żuchowski.

Turniej badmintona okaz się tradycyjnie najbardziej elitarny. Rozegraliśmy go na sali gimnastycznej bez udziału kibiców ( nie licząc najwierniejszego kibica Dnia Sportu - pana Grzegorza Żuchowskiego). Wygrał Wojciech Polok z klasy IV D. Tam też zgłosiła się dziewczyna - Ilona Kopiec IV C.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że impreza ta mogła się odbyć.

Mam nadzieję że słowa naszego gościa zapadną nam w pamięć na podsumowanie tego dnia - to nie wynik jest najważniejszy, ale nasze zaangażowanie w drodze do celu.

Dodam jeszcze "Poziom kultury fizycznej społeczeństwa w znacznym stopniu uzależniony jest od wiedzy, umiejętności i postawy tych, którzy społeczeństwo wychowują"