MARZEC Z MATEMATYKĄ

Miesiąc marzec dobiegł końca... nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie naszych matematycznych działań.

Rozpoczęliśmy od konkursów, które adresowane były do uczniów klas 1-3. Przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli w quzie „Matematyka Dzika”. W tym roku tematyka zadań poświęcona była dzikim zwierzętom żyjącym w Polsce. 3-osobowe drużyny klas drugich i trzecich zmagały się z zadaniami z zakresu matematyki, fizyki i chemii.

Klasy maturalne podjęły trud rozwiązania arkusza maturalnego podczas próbnego egzaminu z matematyki.

15 marca grupa młodzieży z KOPERNIKA odwiedziła Uniwersystet Śląski w Katowicach i uczestniczyła w obchodach Święta Liczby PI. Na uczniów czekały wykłady, warsztaty oraz zagadki matematyczne przygotowane przez pracowników i studentów uczelni wyższej.

W pierwszy dzień wiosny reprezentacja szkoły uczestniczyła w konkursie KANGUR.

Podsumowaniem naszych działań była jednodniowa wycieczka do Świata Techniki w Ostrawie. W czeskim muzeum odwiedziliśmy kino 3D, odbyliśmy praktyczną lekcję fizyki w tamtejszym teatrze, podziwialiśmy widoki z wieży oraz aktywnie korzystaliśmy z ekspozycji muzeum. Mimo nieobecności w szkole odbyliśmy niezywkle cenne lekcje z nauk ścisłych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie, aktywnie uczestniczyli w naszych propozycjach i przekonali się, że matematyka może być też przyjemna i pożyteczna.