EDUKACJA Z PRZYSZŁOŚCIĄ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Czy po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się giełda szkół? Okazuje się, że TAK, bowiem giełda prezentująca szkoły ponadgimnazjalne to już prawie giełda szkół ponadpodstawowych.

Podczas giełdy wszystkie placówki z Rudy mogły pochwalić się swoimi stoiskami i przygotowanymi scenkami. Nasza ekipa w krótkiej, ale współczesnej - youtuberowej formie przybliżyła propozycje kierunków dla przyszłorocznych pierwszaków oraz wspaniale promowała Kopernika przy stoisku. Wbrew pozorom to bardzo mozolna praca, praca "pro bono" i za nią wszystkim zaangażowanym dziękujemy!!! Przy okazji nauczyciele mogli obserwować nabywanie kompetencji miękkich przez uczniów, co w obecnym świecie jest niezbędne.

Do szkoły wkracza pokolenie Z, a wraz z nim czeka nas ogromna zmiana, gdyż będziemy szkołą po gimnazjum i podstawówce. Póki co, jako nauczyciele, musimy nauczyć się coachować, a że podobno młode pokolenie oczekuje zmian i traktuje je jako żywioł, to polubi nasze nowe kierunki kształcenia - technik robót wykończeniowych, technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz technik programista.

Wyróżniające się na giełdzie stoisko, humorystyczny, ale jednocześnie niezwykle treściwy występ naszej młodzieży, dobra organizacja i wspaniała postawa uczniów Kopernika, to z pewnością powód do dumy. Serdecznie dziękujemy uczniom klas: 2A, 2C, 2D, 3B, 3D oraz nauczycielom (p. A. Jońcy, p. A. Bramowskiej, p. M. Waludze, p. A. Sokołowskiej, p. A. Gałązce, p. G. Kudzi, p. K. Tułajowi) za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem firmy Naprawa Urządzeń Chłodniczych i Klimatyzacji Mirosław Kołodziej, która wsparła nas podczas promocji.