Szkolenie Izodom 2000 Polska

W dniu 13.03.2019 r. odbyło się szkolenie zorganizowane Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.z siedzibą w Zduńskiej Woli. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie Klasy III A Technikum Budowlanego.

Szkolenie było podzielone na dwie części.

1. Cześć teoretyczna na której omawiane były między innymi zagadnienia związane z :

  • energooszczędnością w budynkach,
  • co to są domy pasywne i energooszczędne,
  • co rozumiemy pod pojęciem prefabrykacji i jaki ma to wpływ na szybkość prac budowlanych,
  • co to są mostki termiczne, przenikalność cieplna przegród budowlanych,
  • w jaki sposób dobrać odpowiednią grubość izolacji termicznej i od czego zależy powyższy parametr,
  • omówienie systemu budownictwa Izodom.

2. Część praktyczna szkolenia obejmowała:

  • wizytę w zakładzie produkującym materiały izolacyjne ze styropianu wraz z omówieniem ciągu technologicznego i asortymentu który jest produkowany przez firmę
  • budowę z elementów prefabrykowanych ze styropianu prostych konstrukcji ścian.

Dzięki takiej formie szkolenia uczniowie uzyskali cenną wiedzę specjalistyczną z zakresu robót związanych z prefabrykacją i izolacjami termicznymi stosowanymi w budownictwie.

Informacja o firmie

Firma Izodom 2000 Polska została założona w 1991 roku. Jest to przedsiębiorstwo z wyłącznie kapitałem polskim. Od dwudziestu lat zajmujemy się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych. Firma posiada własny zakład produkcyjny, bardzo duże powierzchnie magazynowe, a także nowoczesne laboratorium badawcze zlokalizowane w centralnej Polsce, w Zduńskiej Woli. Rozwiązania oferowane przez Firmę były wielokrotnie doceniane za ich innowacyjność i energooszczędność. Firma prowadzi badania i prace rozwojowe współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi instytutami naukowymi.

Firma eksportuje większość produkowanych przez siebie wyrobów. Główne rynki zbytu to kraje Unii Europejskiej, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Rosja i Ukraina.