Szkolna kampania antynikotynowa „Dziękuję, nie palę“

Rokrocznie, w listopadzie obchodzimy „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu“.

Temat szkodliwości palenia papierosów.. ten bardzo poważny, a zarazem nurtujący właściwie całe społeczeństwo temat, został przybliżony uczniom klas pierwszych podaczas szkolnej kampani antynikotynowej, która odbyła się w naszej placówce 28.11.2018r.

Dzięki współpracy z Fundacją Aflofarm nasza tegoroczna kampania została przeprowadzona w oparciu o ogólnopolską akcję społeczną pod hasłem „Nie Spal się na starcie“. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Instytutu Zdrowia Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny, Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Klasa 2C w niekonwencjonalny sposób przybliżyła główny cel kampanii - promowanie postaw antynikotynowych wśród młodzieży, a zwłaszcza walkę z sięgnięciem po pierwszego papierosa. Organizotorzy próbowali uświadomić swoim młodszym koleżankom i kolegom, że tak naprawdę nie warto w ogóle zaczynać palić, bo palenie będzie miało negatywny wpływ na ich zdrowie, a nawet przyszłe życie. Przedstawiciele klas pierwszych zaprezentowali przygotowane przez siebie scenki tematyczne, zgodne z tegorocznym mottem przewodnim. „Nie spal sie na starcie“ to równiez hasło tegorocznego konkursu plastycznego, który odbył sie w naszej szkole w ramach akcji w walce z nikotynizmem.