XXV Biegi Niepodległości

11 listopada jak rokrocznie odbyły się na trasach SPS 15 w Rudzie Śląskiej Halembie biegi masowe dla wszystkich chętnych. W tym roku biegi wyjątkowe obchodzimy 100 lecie odzyskania niepodległości i były to już 25 biegi w Halembie. Dla naszej szkoły, która w tejże imprezie stara się być obecna, ten rok też był wyjątkowy. Udało nam się na trasach biegowych zebrać przedstawicieli każdej z grup wchodzący w społeczność naszej szkoły. Mieliśmy przedstawicieli rodziców, z czego bardzo się cieszymy, mieliśmy przedstawicieli nauczycieli (ci są obecni regularnie), dyrekcję, absolwentów oraz oczywiście uczniów i uczennice. W tym roku nasza grupa była bardziej liczna i z dodatkowym przesłaniem. W trakcie biegów w sposób zauważalny manifestowaliśmy naszą radość z Niepodległości Polski - odśpiewaliśmy hymn Polski, byliśmy w barwach Polski, a nasza społeczność miała plakat z napisem "Polska to nie moda to styl życia". Co to dla każdego z nas znaczy odpowiadaliśmy w ankiecie przeprowadzonej przez uczniów naszej szkoły. Myślę sobie, że to znaczy dużo dla każdego z nas, który przyszedł w niedzielny poranek i w gronie bliższych i dalszych mu obywateli wykonał wysiłek i przebiegł 4 kilometrowy bieg.

Nasz wspólny wysiłek liczył sobie aż 100 km w naszych nogach, pot wylany na trasie i może chwile zwątpienia, czy podołam. Dwójka chłopców z naszej szkoły wystartowała także w biegu głównym na dystansie 12 kilometrów. Po biegu zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia i w radosnych nastrojach, bo wysiłek fizyczny to wielka dawka endorfin, udaliśmy się do naszych rodzin, by dalej już w gronie bardziej osobistym świętować tę ważną dla Polaków rocznicę.

Dziękuję w imieniu swoim Wam, którzy przyszli, ale to może zabrzmi górnolotnie, w imieniu Ojczyzny, bo to ONA jest główną bohaterką i solenizantką tych obchodów