XIII Międzyszkolny Konkurs Małolatów "Pstryczek Elektryczek"

XIII Międzyszkolny Konkurs Małolatów
"Pstryczek Elektryczek"
pod honorowym patronatem
OZW Stowarzyszenia Elektryków Polskich
w Katowicach
oraz
Prezydenta Miasta Ruda Śląska

Niedawno gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych naszego miasta: SP7 im. Adama Mickiewicza, SP8 im. Jana Kawalca i SP13 im. Alfreda Szklarskiego, którzy brali udział w Międzyszkolnym Konkursie „Pstryczek Elektryczek”. Konkurs organizowany jest cyklicznie pod kierunkiem pani Aleksandry Tułaj i pomocy pana Krzysztofa Tułaja oraz pani Cecylii Wojtowicz członka OZW SEP.

Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która musiała zmierzyć się z różnymi zadaniami konkursowymi związanymi z bezpieczną elektrycznością, elektrotechniką i elektroniką. Dzieci bawiły się znakomicie rozwiązując poszczególne zadania. Nowością w konkursie było odgadywanie haseł, oczywiście związanych z elektryką, w „prawdziwym kole fortuny”. Konkurencja ta wzbudzała najwięcej emocji. Z odgadywaniem haseł zmagały się nie tylko drużyny ale również wszyscy uczestnicy. Dopingujący koledzy zagrzewali swych reprezentantów do walki.

W organizację i prowadzenie konkursu zaangażowali się uczniowie naszej szkoły: Sebastian Imiolek, Kamil Staniczek, Denis Strzodka, Seweryn Szefer, Wojciech Stadnicki, Adam Nawicki, Maciej Cmok, Damian Wieczorek, Tomasz Langer i Dawid Szczyrba. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji i odpowiednią punktacją, czuwało jury w składzie: dyrektor szkoły pani Jolanta Szcześniak, przedstawiciel Tauronu Wytwarzanie SA a zarazem przewodniczący Komisji Rewizyjnej OZW SEP pan Piotr Kucjas oraz pan Rafał Andrysiak prezes firmy ELTRANS Spółka z o. o , który jest również przewodniczącym Komisji Młodzieżowej OZW SEP.

Konkurs wygrała drużyna z SP nr 8, drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 13, zaś trzecie drużyna z SP nr 7.

Laureaci zostali obdarowani dyplomami za zajecie poszczególnych miejsc i nagrodami ufundowanymi przez Prezesa Tauron Wytwarzanie SA. Dyplomy i nagrody otrzymali również opiekunowie, za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu oraz dyrektorzy w. w. szkół.

Pięcioro uczniów naszej szkoły, kończy w tym roku współpracę z nami. Są to: zawodzie technik elektronik - Dawid Kostoń, zaś w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - Magdalena Gasz, Olga Kamińska, Adam Małysek, Tomasz Pyka. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego zostanę obdarowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w Katowicach.