Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta Ruda Śląska

fotomin

Dominik Serwatka

fotomin

Dawid Studnik

Dominik Serwatka

plakat

Cześć!

Jestem Dominik i mam 16 lat. Chodzę do klasy 1C. Postanowiłem zgłosić moją kandydaturę na stanowisko "młodzieżowego radnego miasta Ruda Śląska".

A oto mój program wyborczy:

 • "Rudzkie Dni Młodzieży" - Ten projekt, jest inspirowany z "Dniami Rudy Śląskiej" To znaczy, 3 dni koncertu i zabaw itp. Tylko się różni tym, że ta "impreza" jest ogólnie dla młodzieży;
 • Wyjazdy zagraniczne dla młodzieży w wakacje;
 • Wasze pomysły, moje poparcie w radzie miasta - Jeśli macie pomysł, co i jak zmienić w naszym mieście, możecie zgłosić się do mnie , a ja Wasze pomysły poprę w radzie miasta.

Razem, możemy zadbać o przyszłość naszego miasta. To wszystko, zależy od Was - od waszych głosów. Zrobicie co chcecie, ale jeśli chcecie, żeby te obietnice były realizowane, to wiecie co zrobić :) . Za każdy oddany głos na mnie, dziękuje!

"Razem zrealizujemy przyszłość RUDY ŚLĄSKIEJ!"
Pozdrawiam.
Dominik Serwatka

Dawid Studnik

plakat

Nazywam się Dawid Studnik. Jestem uczniem klasy pierwszej ZSP nr 6 w Rudzie Śląskiej, w zawodzie Technik Budownictwa. 10 lat temu zakochałem się w piłce nożnej, ciężko trenuję, by osiągnąć sukces. Interesuję się pisarstwem, grafiką komputerową oraz fotografią. Jestem kreatywny, zaradny, pewny siebie. Kręci mnie organizowanie różnych eventów, akcji charytatywnych. Łatwo nawiązuję nowe znajomości. Zawsze dążę do wyznaczonego celu.

Kandyduję do Młodzieżowej Rady Miasta. Chciałbym, aby w naszym mieście młodzież miała możliwość rozwijania swoich pasji. Młodzi rudzianie muszą wiedzieć, że mają wpływ na to co się w ich otoczeniu dzieje. Chcę pokazać społeczeństwu naszego miasta, że powiedzenie „chcącemu nie dzieje się krzywda” jest w pełni prawdziwe. Miasto ma dać możliwość, a młodzież ją wykorzysta.

Program wyborczy:

1. Organizowanie:

 • zawodów sportowych, wyłonienie największych talentów
 • koncertów charytatywnych z udziałem młodzieży, ale również osób znanych
 • debat oksfordzkich

2. Nawiązanie współpracy z firmami, szkołami, instytucjami dającymi szansę rozwoju młodzieży.

3. Przeprowadzanie kursów i wykładów dla młodzieży na temat:

 • tańca
 • muzyki
 • filmu
 • malarstwa
 • pisarstwa
 • skutecznego negocjowania
 • podstaw przedsiębiorczości
 • wyboru szkoły i zawodu
 • grafiki komputerowej
 • fotografii
 • pierwszej pomocy przedlekarskiej
 • prowadzenia zdrowego trybu życia
 • i inne zgodne z zainteresowaniami uczniów