Marcel Łagan zdobywcą pierwszej nagrody na plenerze malarskim "Sielskie Klimaty"

W dniu 5 października 2017 r. Artyści ArtKausa w składzie:

 • Ilona Kopiec
 • Wiktoria Maślak
 • Wiktoria Mróz
 • Dagmara Łukaska
 • Agata Sołtys
 • Natalia Bakaj
 • Marcin Śliwka
 • Marcel Łagan
 • BartoszTiałowski
 • Adrian Gałązka

pod opieką Bronisławy Badaj udali się na Piknik Malarski "Sielskie Klimaty" zorganizowany, jak co roku, przez Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach. Piknik malarski odbył się na terenie Skansenu w Chorzowie, a tematyką prac była architektura i przyroda skansenu. Pomimo deszczu, który towarzyszył artystom przez cały czas trwania pikniku, powstało 10 wspaniałych prac, które wzięły udział w konkursie. Prace zostały ocenione przez Jury w składzie:

 • prof. Zbigniew Blukacz, ASP Katowice,
 • dr Piotr Kossakowski, ASP Katowice,
 • mgr Szymon Prandzioch, ASP Katowice
 • Joanna Skorupska-Badura, Muzeum GPE w Chorzowie.

14 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu. W kategorii młodzieży do lat 20 I nagrodę otrzymał uczeń Naszej Szkoły MARCEL ŁAGAN. To jeszcze nie wszystkie sukcesy naszych Artystów. Uczennica Naszej Szkoły ILONA KOPIEC otrzymała za swoją pracę Wyróżnienie. Wszystkie prace powstałe na Pikniku Malarskim można zobaczyć na stronie ArtKausa oraz na wystawie poplenerowej w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach.