Praktyki w Schkeuditz

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Do końca dobiega nasz pobyt na praktyce w ośrodku Vitalis GmbH Gut Wehlitz w Schkeuditz. Musimy jednak opowiedzieć o naszych kolejnych wycieczkach. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy zakład w Lipsku produkujący samochody BMW. W sobotę pojechaliśmy do Drezna i tam również mieliśmy okazję oglądać zakład produkujący samochody – tym razem była to firma Volkswagen. Zakład zrobił na nas ogromne wrażenie, produkuje się w nim tylko elektryczne wersje Volkswagena Golfa. Nie ma tam robotów, ale są ludzie, którzy z zegarmistrzowską cierpliwością składają egzemplarze samochodu przyszłości. Przeszłość natomiast poznawaliśmy oglądając zabytki starego miasta i poznając historię Saksonii, która przecież jest nierozerwalnie związana z historią siedemnastowiecznej Polski.

Wtorek (3 października) był świętem państwowym w Republice Federalnej Niemiec. To dzień upamiętniający zjednoczenie dwóch powstałych po II wojnie światowej państw niemieckich. Ponieważ nie pracowaliśmy, mogliśmy zwiedzać i poznawać nowe miejsca, dlatego odwiedziliśmy wspaniałe ZOO w Lipsku. Różni się ono bardzo od naszego śląskiego. Niestety, w trakcie zwiedzania przegoniła nas burza, potem jednak znowu wyszło słońce.

W czwartek na zakończenie naszego pobytu w ośrodku, przygotowaliśmy sobie uroczyste podsumowanie przy kiełbaskach z grilla. Teraz czeka nas już tylko sprzątanie pokojów i powrót do domów.