Lato w Mediolanie

Dwutygodniowy pobyt grupy stażystów w Mediolanie dobiega końca. 20 uczestników projektu „Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą” przebywała we Włoszech od 24.06 do 8.07.2017. Pomimo młodego wieku, wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie ze swoimi projektami i wywiązali się z zadań, przydzielonych im przez instruktorów w firmach: Dolphin, Castellanza Engineering, Purelab, iMacchinisti, Kathedra i Woodhouse Hostel. Do ich zadań należało między innymi: tworzenie stron przy pomocy HTML, tworzenie grafiki komputerowej, tworzenie aplikacji na smartfony, programowanie, projektowanie wnętrz, tworzenie drewnianej makiety mapy świata.

Oczywiście udział w projekcie wiąże się nie tylko z nauką i pracą. W wolnych chwilach uczestnicy odkrywali miasto i próbowali włoskich smakołyków.W weekend nasi stażyści zwiedzali Mediolan – byli między innymi w Duomo (katedra Narodzin św. Marii), Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci i na zamku Sforzów. Atrakcją była też przejażdżka piętrowym autobusem, z którego można podziwiać najciekawsze zabytki miasta.

Grupa wraca z Mediolanu pełna pozytywnych wrażeń. Uczestnicy nabyli nowe umiejętności zawodowe, podszlifowali język angielski, poznali włoską kulturę i przeżyli ciekawą przygodę. Życzymy im, aby reszta wakacji była równie udana.